Zabiegi kosmetologiczne z pijawkami

leech-368345_640-1

Współcześnie w gabinetach medycyny estetycznej wykonywane jest bardzo wiele różnych zabiegów zarówno na ciało jak i twarz. W ostatnim czasie nowością są niezwykle skuteczne zabiegi z wykorzystaniem pijawek. Mają one działanie wygładzające, ujędrniające i przeciwzmarszczkowe, dzięki czemu skóra wygląda młodo i świeżo.

Jak wygląda zabieg?

Na początku stawiane są pijawki w określonych częściach. Wgryzają się one w skórę i pobierają krew, jednocześnie wtłaczając do krwiobiegu liczne substancje aktywne, które korzystnie wpływają na wygląd skóry. Po upływie godziny pijawki są zdejmowane i miksowane, dzięki czemu powstaje maseczka. Nakłada się ją na skórę twarzy i dekoltu. Dzięki licznym związkom chemicznym takim jak antyelastaza czy kwas hialuronowy, zabieg ma silne działanie liftingujące. Maseczka z pijawek zawiera liczne substancje, które można znaleźć w drogich kremach do twarzy, jednak ich stężenie jest znacznie większe i pochodzą one z naturalnego źródła. Dzięki temu efekt jest natychmiastowy.

Bezpieczeństwo stosowania pijawek

W przypadku zabiegów kosmetycznych, tak samo jak przy innych zabiegach z użyciem pijawek, bardzo ważne jest bezpieczeństwo. Głównym czynnikiem ryzyka jest kontakt z krwią, dlatego ważne jest, aby pijawki pochodziły ze sprawdzonego źródła. Firma oferująca sprzedaż pijawek powinna określić ich gatunek, źródło pochodzenia oraz metody, w jakich były hodowane. Aby zagwarantować pacjentom pełne bezpieczeństwo, należy używać tylko organizmów, które pochodzą z laboratoriów i nie miały wcześniej styczności z żywicielami, czyli z krwią. Pijawki naturalnie występujące w zbiornikach wodnych często miały styczność z różnymi dzikimi zwierzętami przez co mogą przenosić choroby i zakażenia.

Przeciwwskazania

Zabieg kosmetyczny z wykorzystaniem pijawek jest stosunkowo bezpieczny, jednak nie należy go stosować w niektórych przypadkach. Dotyczy to przede wszystkim osób, które mają problemy z krzepliwością krwi, czyli chorują na przykład na hemofilię lub małopłytkowość. Oprócz tego przed wykonaniem tego typu zabiegu nie powinno się stosować leków, które rozrzedzają krew lub spowalniają czas krzepnięcia, czyli między innymi popularnego kwasu acetylosalicylowego.

Dodaj komentarz

*