Prawidłowe kierowanie reklam na Facebooku

634c349b20bea06a12974e0730b68aa3598806bf

Kampanie Facebook ads przynoszą ogromne zyski w postaci zdobycia nowych potencjalnych klientów wpisujących się w profil naszego klienta docelowego. Najwyższe korzyści dają oczywiście dopiero wtedy, gdy są odpowiednio skierowane.

Kierowanie reklam na Facebooku – co musisz wiedzieć

Kierując swoją kampanię reklamową do odpowiedniej grupy docelowej można znacząco zwiększyć przychód firmy. W ten sposób jesteśmy w stanie dotrzeć do osób, które zarówno szukają konkretnych produktów, które możemy im zaproponować, jak i tych, które będą potrzebowały ich w niedalekiej przyszłości. Ta druga grupa osób jest na tyle wartościowa, że stanowi pewnego rodzaju „biała kartkę”, którą możemy zapisać w dowolny sposób. W naszym przypadku będzie to stworzenie pewnego rodzaju przywiązania do naszej marki.

Aby otrzymać wszystkie możliwe korzyści z reklam na facebooku trzeba posiadać pewną wiedzę, doświadczenie, a także umiejętności. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem będzie nawiązanie współpracy z dobrą agencją (np. Promo Traffic),  która jest w stanie odpowiednio poprowadzić daną kampanię, by otrzymać z niej jak najwyższy zysk. Jednak nawet oddając wykonanie tego zadania w ręce innych osób, warto co nieco wiedzieć na ten temat, by po prostu być bardziej świadomym.

Podstawową i najważniejszą kwestią w ustalaniu kampanii na Facebooku jest targetowanie. Wybierając optymalną grupę odbiorców mamy większą szansę na sukces. Jak się do tego zabrać? Tutaj mamy do wyboru kilka sposobów. Możemy zdecydować się wybór po lokalizacji, jeśli nasza oferta jest skierowana głównie do lokalnych klientów, albo na wybór po konkretnych cechach socjodemograficznych.  W obydwu przypadkach takie kierowanie może być bardzo szczegółowe. Na przykład skupiając się na targetowaniu behawioralnym możemy posługiwać się kategoriami: związek (status związku i zainteresowania dotyczące płci), wykształcenie, praca, przynależność etniczna, pokolenie, posiadanie dzieci lub planowanie potomstwa itd. Ustalając odpowiednią grupę odbiorców i tworząc ciekawą reklamę, która potrafi zainteresować, jesteśmy w stanie w bardzo szybkim czasie zwiększyć swoje przychody. Tylko dzięki Facebookowi.

Dodaj komentarz

*