Nowoczesne strategie marketingowe, czyli credo przedsiębiorcy

Poniższy artykuł to będzie prawdziwe credo każdego przedsiębiorcy, który chce wypromować swoją firmę. Zostaną tu bowiem przedstawione uniwersalne, ważne wskazówki, które trzeba wziąć pod uwagę, budując swoją strategię marketingową.

Cel – wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania

Na początek warto zastanowić się, co jest naszym celem. Oczywiście sukces, co oznacza dużą liczbę klientów, rozwój firmy itp. Co ważne – należy uświadomić sobie, że dzisiaj internet daje nam nieskończone możliwości. Przy braku znajomości, małych funduszach możemy, mając oczywiście dobry pomysł i odpowiednią strategię, osiągnąć szczyt.

Na początek zatem musimy zadbać o odpowiednią stronę internetową, dobre pozycjonowanie, odpowiednie SEO. Jednak to wszystko spełznie na niczym, jeśli nie spojrzymy na współczynnik CTR.

Czym jest współczynnik CTR?

Otóż jest to wartość, która określa liczę osób, którym wyświetlił się link do naszej strony w stosunku do osób, którym się także on pojawił, lecz które dodatkowo na niego kliknęły. Innymi słowy CTR to jedno z narzędzi, służące do mierzenia stopnia efektywności naszej kampanii reklamowej.

Dla przykładu – jeśli 1000 osobom wyświetli się nasz link, a 20 z nich w niego kliknęło, to współczynnik CTR wynosi tylko 2%. Warto jednak w tym momencie wspomnieć, że nie ma jakiś odgórnie ustalonych wartości, które uważane są za dobre.

Dlaczego CTR jest tak ważny?

CTR daje nam informację o tym, ile osób kliknęło na naszą stronę. Dzięki temu mamy informację zwrotną, czy nasze starania, aby zachęcić potencjalnych klientów są skuteczne. Zamiast tracić pieniądze na coraz to lepsze pozycjonowania, szybko i sprawnie poprawimy klikalność strony, co będzie tanie i efektywne.

Jednak to nie wszystko. Nikt z nas nie wie dokładnie, czym kieruje się robot Google ustawiając kolejność wyszukiwania. Możemy jednak pewne rzeczy przypuszczać. Jednym z takich przypuszczeń, jednakowoż już popartym pewnymi eksperymentami, jest to, że pozycja w rankingu wyników wyszukiwania zależy także od ilości kliknięć na daną stronę. A zatem poprawiając CTR, podnosimy jednocześnie nasze miejsce w rankingu, dzięki czemu więcej osób klika na nasz link i koło fortuny zaczyna się toczyć…

Jak sprawdzić CTR w bezpłatnych wynikach organicznych?

Na koniec pozostaje już tylko jedna kwestia. Skoro wiemy, że CTR jest łatwym i dobrym narzędziem, to czy można je jakoś sprawdzić? Odpowiedź będzie na pewno wielkim zaskoczeniem. Można bowiem i to praktycznie bez żadnego problemu!

Istniej bowiem narzędzie zwane Google Search Console. Tam w sekcji „analityka wyszukiwania” znajdziemy wszystkie potrzebne nam informacje. Jakie? Otóż na pewno dowiemy się, ile osób widziało naszą stronę w bezpłatnych, czyli niesponsorowanych, wynikach wyszukiwania. Ponadto będziemy wiedzieć, pod jaką frazą widziano naszą stronę, ile osób kliknęło w link do niej, jaki jest CTR fraz, jaka jest średnia pozycja na daną frazę oraz nawet to, jaka podstrona jest najczęściej klikana.

Z tą wiedzą możemy łatwo wyeliminować wszystkie błędy i poprawić stronę tak, aby odnieść sukces!

Chcesz wiedzieć więcej o optymalizacji współczynnika CTR? Przeczytaj artykuł http://promotraffic.pl/blog/2500-slow-o-organicznym-ctr-analiza-i-porady-dla-ciebie/

Dodaj komentarz

*