Nie taki diabeł straszny, jak go malują?

chir.-stom11

Na środku gabinetu fotel z umywalką i lampą. Dalej przykuwające naszą uwagę narzędzia takie jak wiertła, ssaki, kleszcze. Nie, nie to nie opis miejsca tortur, tylko zwyczajnego gabinetu dentystycznego. Powszechnym jest, że boimy się tego, co nam nieznane. Warto więc sprawdzić, jakich narzędzi chirurgicznych http://medicaldepot.pl/k/988/view/narzedzia-chirurgiczne-988.html  używa w swojej pracy stomatolog?

Zacznijmy od tego, że żaden gabinet dentystyczny nie może funkcjonować bez specjalnego fotela, na którym podczas wizyty siedzi pacjent. Najczęściej zakup takiego fotela odbywa się w takich miejscach jak materiały stomatologiczne sklep http://medicaldepot.pl/k/945/view/stomatologia-945.html.

W dzisiejszych czasach właściciele gabinetów dbają o to, by standard usług był jak największy. Wyposażenie wręcz musi być na wysokim poziomie. Pacjent powinien czuć się komfortowo, a dentysta ma mieć wszystko pod ręką. Możemy wyróżnić m.in. fotele nazywane unitami, które uważane są za sprzęt medyczny http://medicaldepot.pl/k/936/view/sprzet-medyczny-936.html. Na ich wyposażenie składają się: fotel dla pacjenta, stolik dla lekarza z zamontowanymi 4-5 narzędziami, lampa, ssak, tzw. spluwaczka, czyli niewielka umywalka z kranem do dyspozycji pacjenta.

Istnieją narzędzia, których dentysta używa podczas każdej wizyty – to lusterko i pinceta stomatologiczna. Poza tym dentysta wykorzystuje w swej pracy nakładacz stomatologiczny, kleszcze, zgłębnik, upychadło i łopatkę stomatologiczną. Zazwyczaj uważa się, że dentysta do leczenia zębów używa wierteł. Jednak czy to już wszystko? Okazuje się, że nie bo w każdym gabinecie muszą być również kątnice (na mikrosilnik lub turbinowe), prostnice, piaskarki. Poza tym niezbędne są też ssaki, które usuwają nadmiar gromadzącej się w jamie ustnej śliny. Takich materiałów dostarcza internetowy sklep medyczny http://medicaldepot.pl/.

W przypadku ubytku w zębie lekarz może zastosować tzw. plombę. Do wypełnienia zęba służą różne substancje. Wybór tej właściwej zależy od rodzaju ubytku, z którym mamy do czynienia.

Być może tak przedstawiona praca wykonywana przez dentystę sprawi, że będzie to dla nas mniejsza trauma. Pamiętajmy, że w gabinecie dentystycznym higiena to podstawa, a najważniejsze jednorazowe akcesoria dentystyczne to m.in. rękawiczki

Dodaj komentarz

*