Gabinet stomatologiczny – wyposażenie

5_Sprzet_stomatologiczny

Wiele ludzi po studiach medycznych chce od razu rozpocząć swoją działalność. Jednak studia to nie wszystko. Otwarcie własnego gabinetu stomatologicznego wiąże się nie tylko z uzyskaniem wszelkich pozwoleń czy pozytywnej decyzji od Państwowego Inspektoratu Sanitarnego, ale także z dużym nakładem finansowym. Jak powinno wyglądać wyposażenie gabinetu dentystycznego?

Od czego zacząć? – warunki lokalowe

Przede wszystkim musimy wybrać odpowiedni lokal. Zwykle powinien mieć minimum 15-18 m2. Wybrane pomieszczenie, prócz miejsca na gabinet, powinno mieć także wygospodarowaną powierzchnię na poczekalnie oraz toalety dla personelu i pacjentów. Wszelkie meble w gabinecie powinny być postawione na nóżkach, kółkach lub podwieszane. Dzięki temu będziemy mieć swobodny dostęp do podłogi, którą w każdej chwili możemy umyć. To ważna kwestia, jeśli chodzi o czystość lokalu. Również meble należy wybierać tak, by miały gładkie i łatwe do umycia powierzchnie. Mało osób zdaje sobie sprawę, że ściany gabinetu powinny być w kolorze ciepłym – tak by pacjenci czuli się w gabinecie bezpiecznie. Jeśli już zadbamy o odpowiedni lokal, musimy zaopatrzyć się w sprzęty medyczne, dostępne np. na stronie: http://medicaldepot.pl/k/936/view/sprzet-medyczny-936.htm.

Wyposażenie gabinetu

Wybór, co do konkretnego wyposażenia musi być przemyślany. Warto zainwestować w jak najlepszy sprzęt, by posłużył nam przynajmniej 10-15 lat. Podstawą jest oczywiście unit stomatologiczny. Najlepiej kupić taki, który będzie miał możliwość rozbudowania konsolety o nowe urządzenia. Pamiętajmy również o takich narzędziach, jak kamery, ssaki, wiertła, piaskarki czy kątnice. Jeśli chcecie kupić najlepszy sprzęt medyczny, sklep internetowy znajdziecie tutaj: http://medicaldepot.pl/. Oczywiście to nie wszystko, co może nam się przydać. Ważne są również materiały stomatologiczne (http://medicaldepot.pl/k/945/view/stomatologia-945.html), wśród których znajdują się lusterka, szpatułki, kubeczki jednorazowe, upychadła kulkowe czy sierpy do kamienia. Jeśli nie preferujemy dawniejszych metod znieczulania z młotkiem w roli głównej, powinniśmy również zainwestować w strzykawki. Znajdziecie je na stronie: http://medicaldepot.pl/k/557/view/strzykawki-557.html.

Jak widzicie, prowadzenie własnego gabinetu wcale nie jest tak proste i łatwe w utrzymaniu, jakby się niektórym wydawało.

Dodaj komentarz

*